
Fire Alarm System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Alarm System |
| Dominant Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100x150mm |
| Sound Output | 90dB |
| Power Source | 24V DC |
| Compliance | UL Listed |
| Usage | Early fire detection and warning in buildings and facilities |
| Features | Fire detection, Emergency alert, Fast response, Reliable system, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pyro Safe Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Alarm from Pyro Safe Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Managing Director
Mr. D. Loganathan
Address
No:25, 3rd Cross Street, Bakkiyathammal Nagar, Padi, Chennai, Tamil Nadu, 600050, India
fire alarm systems in Chennai
Report incorrect details








































