
Fire Alarm - High-quality Raw Material, Reliable Safety Detection | Strict Quality Control Standards, Modern Machine Manufacturing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 150x150x80 mm |
| Sound Level | 110 dB |
| Operating Voltage | 24 V |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Usage | Manual fire alarm activation for immediate emergency response in buildings and facilities. |
| Certification | IS 12429 |
| Features | Fire Safety, Quick Response, Easy Operation, Reliable Alert, Durable Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUJATA ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from SUJATA ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BAZPS8902H1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BAZPS8902H1ZW
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Yashpal Singh
Address
Office No. - 312/acd, Munirka Village, Post Office Jnu, Near Ambedkar Chowk, New Delhi, Delhi, 110067, India
Report incorrect details































