
Fire Alarm - High-pitched Electronic Sounder | Programmable Tones For Immediate Fire Alerts
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Metal |
| Dimensions | 150x150x80 mm |
| Sound Level | 110dB |
| Power Supply | 24V DC |
| Mounting | Wall mount |
| Usage | Building fire safety; immediate alert activation |
| Features | Fire detection, Emergency alert, Easy installation, Reliable system, Loud alarm |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GREEN PIXEL TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from GREEN PIXEL TECHNOLOGY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kottayam, Kerala
Proprietor
Mr. Renjith
Address
1st Floor, Panachilmoottil Building, TB-ML Road, Kottayam, Kerala, 686001, India
fire alarm in Kottayam
Report incorrect details






































