
Electric Powered Handheld Drilling Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Power | 18V |
| Chuck Size | 10mm |
| Speed | 0-1000 RPM |
| Weight | 2kg |
| Dimensions | 30x20x10cm |
| Battery Type | Lithium-ion |
| Features | Powerful Motor, Ergonomic Design, Variable Speed, Durable Build, Precise Drilling, Lightweight, Easy Handling |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kamboj Tools Syndicate has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from Kamboj Tools Syndicate at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Ravi Kamboj
Address
Plot no.449/9, Old Railway Road, Subhash Nagar, Gurugram, Haryana, 122 001, India
Report incorrect details
































