
Electric Power Drill Machine - Rugged Design, Fine Finish, Optimal Strength | High Performance, Durable, Sourced From Trusted Vendors
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Power | 650W |
| Speed | 0-3000 rpm |
| Chuck Size | 10mm |
| Weight | 2kg |
| Cord Length | 2m |
| Voltage | 220V |
| Features | Powerful motor, Durable build, Easy to use, Versatile tool, Efficient drilling |
| Product Type | Electric Power Drill Machine |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vaishno Electricals & Power Tools has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from Vaishno Electricals & Power Tools at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Devender Sharma
Address
Shop No.H-46, Sector-9, Near Bank of India, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
Report incorrect details






































