
Electric Power Drilling Machine - Durable Steel Frame, Ergonomic Design, High Precision Performance, Enhanced User Comfort
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 500W |
| Speed | 0-2800 RPM |
| Chuck size | 10mm |
| Weight | 1.8kg |
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 25x15x8cm |
| Voltage | 230V |
| Features | Powerful motor, Precise drilling, Durable design, Easy operation, Versatile use, Long lifespan, Efficient drilling |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mukesh Machinery has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from Mukesh Machinery at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhiwadi, Rajasthan
Proprietor
Mr. Bhuneshwar Dayal Gupta
Address
No. 13, Dhaba Shopping Complex, Sohna Road, RIICO Industrial Area, Near Samrat Hotel, Bhiwadi, Rajasthan, 301019, India
drilling machine in Bhiwadi
Report incorrect details

































