
Electric Powered Fully Automatic Scrubber Making Machine - 5 Hp, 1 Phase/3 Phase Operation, 10 Kg/hr Capacity, Red Color | Eco Friendly, High Performance, 1 Year Warranty
Price: 413000.00 INR / Piece
(350000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
465000.00 INR / Piece
Weight :
450.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Product Type | Scrubber Making Machine |
| General Use | Scrubber Making |
| Capacity | 10 Kg/hr |
| Weight (kg) | 450 Kilograms (kg) |
| Automatic | Yes |
| Feature | High Performance, ECO Friendly |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Delhi |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 42.00 cm |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 42.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | Royal Khan & Company |
| Weight | 450.00 Kilogram |
| GSTIN | 18% |
| Color | Red |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 42.00 cm |
| Currency | INR |
| MRP | 465000.00 INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Maintenance : Zero
Operation System : 1 Phase and 3 Phase Operating System Available
Final price : Included GST
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Royal Khan & Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Machinery & Parts in bulk from Royal Khan & Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Iqbal Khan
Address
House number, 194 Street Number, 19 Onkar nagar - B, Tri nagar, Delhi, Delhi, 110035, India
scrubber making machine in Delhi
Report incorrect details





























