
Electric Powered Automatic Grade Shot Blasting Machine - 1000-3000 Watt, 220v | User-friendly, Service-free, 2-year Warranty, Low Power Consumption
Price: 224000.00 INR
(200000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
385000.00 INR / Unit
Weight :
85.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Electricity |
| Operating Type | Automatic |
| Power | 1000-3000 Watt (w) |
| Weight (kg) | 100-1000 Kilograms (kg) |
| Warranty | 2 years |
| Usage & Applications | Industrial Use |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Brand Name | Nesco Ltd |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Height | 80.00 cm |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| MRP | 385000.00 INR |
| Min Quantity | 1 |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Breadth | 40.00 cm |
| Weight | 85.00 Kilogram |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 55.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
User friendly
Service free
Less power consumption
Voltage : 220 V
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nesco Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Machineries in bulk from Nesco Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
24AAACN1222E1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAACN1222E1Z9
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr Parthiban
Address
26,Fagun Mansion, 2nd Floor,Ethiraj Salai, Chennai, Tamil Nadu, 600015, India
shot blasting machine in Chennai
Report incorrect details





























