
Electric Powered Automatic Packaging Machine - Metal, Silver Color, 9-12 Kw Power | Plc Control System, Electric Drive Type, Non-computerized
Price: 105000.00 INR
(100000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
235000.00 INR / Piece
Weight :
20.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Material | Metal |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 150.00 cm |
| Shipping Rate | 7.00 |
| Max Quantity | 10 |
| Color | Silver |
| Currency | INR |
| GSTIN | 5% |
| Min Quantity | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 120.00 cm |
| Pkg Box Height | 200.00 cm |
| Moq | 1 |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | order_percent |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | RUBI Pack Machines |
| MRP | 235000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Weight | 20.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Automatic Grade : Automatic
Power : 9-12 kw
Driven Type : Electric
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RUBI Pack Machines has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from RUBI Pack Machines at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Arumugam A
Address
No:12/2, Athipet Road, Ambattur, Chennai, Tamil Nadu, 600058, India
automatic packaging machines in Chennai
Report incorrect details





































