
H And K Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 1.8 L |
| Power | 1500 W |
| Dimensions | 15x20 cm |
| Weight | 1 kg |
| Usage | Boil water for tea, coffee, or milk |
| Safety | Auto shutoff |
| Features | Fast boiling, Auto shutoff, Easy storage, Safe operation, Energy efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, H And K Promotions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from H And K Promotions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AAIFH9331F1ZD
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAIFH9331F1ZD
Delhi, Delhi
National Manager
Ms. Kapil Kumar Jindal
Address
Bldg No. 276, 2nd Floor, Pocket 7, Sector-24, Rohini, Delhi, Delhi, 110085, India
electric tea kettle in Delhi
Report incorrect details








































