
Iris Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Kettle |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 1.7 Liters |
| Power | 1500-2000W |
| Material | Plastic |
| Cord Length | 1m |
| Sizes | M, L, XL, XXL |
| Weight | 1-2 kg |
| Usage | Boiling water for beverages |
| Features | Fast heating, Easy use, Durable build, Lightweight design, Safe operation |
Product Overview
Key Features
Features:
Durable
Lightweight
Fine finish
Specifications:
with 1 m Wire
Sizes : m, l, xl, xxl
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IRIS HOTEL CRAFT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from IRIS HOTEL CRAFT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAMPK7370F1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAMPK7370F1ZI
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Shitij Kamra
Address
10/62 B, Krishna Tower Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details








































