
Gupta Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Color | White |
| Power | 1000-1200W |
| Weight | 1-1.5kg |
| Dimensions | 250x120x100mm |
| Material | Plastic, Metal |
| Usage | Household garment ironing |
| Temperature Control | Variable |
| Features | Easy Use, Fast Heating, Durable Build, Reliable, Efficient |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | Within 15-20 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GUPTA BROTHERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from GUPTA BROTHERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Name
Kamal Kant Gupta
Address
10293, GALI PATHSHALA WAALI MANAK PURA, KAROL BAGH, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details
































