
Papilon Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1000W |
| Voltage | 220V |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 25x12cm |
| Material | Plastic |
| Soleplate | Teflon |
| Usage | Household clothes ironing |
| Temperature Control | Dial |
| Cord Length | 1.5m |
| Features | Easy use, Fast heating, Durable build, Compact design, Lightweight |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Papilon Lifestyles Appliance has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Papilon Lifestyles Appliance at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Solan, Himachal Pradesh
Proprietor
Mr. Amit Dhingra
Address
Village Kambli, Mear Aishas School, Parwanoo, Solan, Himachal Pradesh, 173320, India
electric iron in Solan
Report incorrect details








































