
Gama Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Dominant Color | Teal |
| Power | 1000-1200W |
| Weight | 1-1.5kg |
| Plate Material | Ceramic |
| Dimensions | 30x12x15cm |
| Temperature Control | Variable |
| Usage | Household garment ironing |
| Safety Features | Auto-off |
| Features | Fast heating, Easy use, Durable build, Power efficient, Smooth gliding, Safe operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ABHIKA MOTORS PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from ABHIKA MOTORS PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAWCA2894D1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAWCA2894D1ZC
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Mahesh
Address
GALI NO-2, HOUSE NO-142-B, RAVI COLONY, SEHATPUR, Faridabad, Haryana, 121003, India
electric iron in Faridabad
Report incorrect details



































