
Electric Hoist Capacity: 1-5 Ton Ton/day
Price: 10000.00 INR / Unit
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
11800.00 INR / Unit
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Usage | For Industrial & Construction Use |
| Sling Type | Chain |
| Product Type | Electric Hoist |
| Capacity | 1-5 Ton Ton/day |
| FOB Port | Mumbai |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5 Per Week |
| Delivery Time | 1-2 Week |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Eastern Europe, North America, Australia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 55 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 15 Unit/Units |
| Color | Blue |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 7.00 in |
| Unit Type | Unit/Units |
| Currency | INR |
| Brand Name | Ferreterro |
| MRP | 11800.00 INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 5.00 in |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 6.00 in |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAIPP0049C1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAIPP0049C1ZZ
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Rajnikant N Patni
Address
Kanakia Sanskriti Bldg. No.35/003, 90 Feet Road,Thakur Complex, Kandivali (E), Mumbai, Maharashtra, 400101, India
mini electric hoist in Mumbai
Report incorrect details






































