
Electric Hoist
Price: 50000.00 INR / Unit
(50000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| motor_power | 1.5 kW |
| lifting_capacity | 500 kg |
| lifting_height | 12 m |
| power_supply | 220V |
| rope_diameter | 6 mm |
| protection_grade | IP54 |
| insulation_grade | B |
| Features | Easy install, Safe lifting, Durable build, Remote control, Low noise, Compact size |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | SNK ENGINEERS LIMITED |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price | 50000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAHCS3912M1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAHCS3912M1Z5
Bahadurgarh, Haryana
Director
Mr. Tapas Kumar Kar
Address
K. NO. 1674, MAMA CHOWK ROAD, PART-B, M.I.E, Bahadurgarh, Haryana, 124507, India
mini electric hoist in Bahadurgarh
Report incorrect details











































