
Dome Security Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Color | White |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Fixed |
| Resolution | 1080p |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance in offices, buildings and shopping complexes |
| Dimensions | 100mm diameter |
| Weight | 0.5kg |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Remote control, Tapeless recording, High capacity, Secure monitoring, Reliable quality, Easy installation |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
1996
GST NO
07AAFCP2210F1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCP2210F1ZY
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Gopal Pandey
Address
T-210C, Basement, Savitri Nagar, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details

































