
Dome-cvi Cctv Security Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/2.8" |
| Lens | 2.8mm |
| Resolution | 1080p |
| Min Illumination | 0.01Lux |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | DC12V |
| Usage | CCTV security surveillance in various environments, ideal for business premises and homes. |
| Housing Material | Plastic |
| Operating Temperature | -10°C to +55°C |
| Protection Rating | IP66 |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 120mm diameter |
| Features | HD Video, Long Range, Real-time view, Secure Surveillance, Reliable Monitoring, Easy Installation, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
HD-CVI Series: High speed, Long Distance & real Time Transmission
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shimet engineers pvt. ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Shimet engineers pvt. ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
09AAQCS3386N1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAQCS3386N1ZC
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Director
Mr Yashweer
Address
plot no.504, SUMANGALAM BUILDING, RDC, RAJ NAGAR, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201002, India
cctv security camera in Ghaziabad
Report incorrect details





































