
Dome Cameras - High-quality Surveillance System | Advanced Night Vision, Hd Resolution, Vandal-proof Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Dome |
| Resolution | 720p |
| Night Vision | IR |
| Power Supply | 12V |
| Dimensions | 100mm |
| Usage | Surveillance, Security monitoring of premises |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Weight | 200g |
| Features | Wide Angle, High Resolution, Easy Installation, Durable Design, Cost Effective, Clear Image |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EyeFocus Technology Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from EyeFocus Technology Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
19AABCL3458K1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AABCL3458K1Z6
Kolkata, West Bengal
MANAGER
Mr.
Address
17, Mitra Colony, Kolkata, West Bengal, 700034, India
dome cameras in Kolkata
Report incorrect details









































