
Dome Camera Ef - Do48
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | HD 720p |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor/Outdoor surveillance, security monitoring of homes, offices and businesses. |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 100x100x80mm |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Easy Installation, Durable Design, Reliable Performance, Cost Effective |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EyeFocus Technology Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from EyeFocus Technology Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
19AABCL3458K1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AABCL3458K1Z6
Kolkata, West Bengal
MANAGER
Mr.
Address
17, Mitra Colony, Kolkata, West Bengal, 700034, India
dome cameras in Kolkata
Report incorrect details




































