
Dome Cameras - High Resolution, Compact Size | Excellent Picture Quality, Fire And Vandal Proof
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Fixed |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V DC |
| Dimensions | 100x100mm |
| Usage | Office,home,premise surveillance |
| Weight | 0.5kg |
| IP Rating | 66 |
| Features | High resolution, Compact size, Excellent picture, Vandal resistant, Surveillance solution, Easy installation, Reliable security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Virtual Telecom has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Virtual Telecom at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
07AJEPK8631J1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AJEPK8631J1Z0
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Arun Vats
Address
office No. 301, S-524, Neelkanth House, Vikas marg, Shakarpur, Delhi, Delhi, 110092, India
dome cameras in Delhi
Report incorrect details










































