
Dome Camera (P-d-80)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance and Security applications. |
| Housing Material | ABS Plastic |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Dimensions | 100 x 100 mm |
| Weight | 500g |
| Features | Wide Angle View, High Resolution, Easy Installation, Durable Design, Remote Viewing, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PANSIM COMPUTER PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PANSIM COMPUTER PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Pankaj Saxena
Address
Unit No.203 Vardhaman Seven Eleven Plaza, Plot No 5-8, LSC 11, Sec 7, Rohini, Delhi, Delhi, 110085, India
cctv dome camera in Delhi
Report incorrect details







































