
Dome Camera (Ir Range 20 Mtr)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Dark Gray |
| IR Range | 20 meters |
| Resolution | 720p |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Weight | 1 kg |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance |
| Lens | 3.6mm |
| Features | Night vision, Wide angle, Durable design, Easy install, Clear image, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SMART SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SMART SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Sanjay Goswami
Address
3744/9, Bebe Nanki Road, Model House, Ludhiana, Punjab, 141002, India
cctv dome camera in Ludhiana
Report incorrect details




































