
Dome Camera For Hotels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Resolution | 1080p |
| Min Illumination | 0.1 Lux |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Hotel Security Surveillance |
| Dimensions | 100x100mm |
| Weight | 300 grams |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Night Vision, Easy Install, Reliable Security, Indoor Usage |
| Payment Terms | Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Safe Zone Online PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Safe Zone Online PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Coordinator
Mr. Kalpesh Patel
Address
GF/3-4, Metro Commercial Centre, Nr. Old High Court, Ashram road, Navrangpura, Ahmedabad, Gujarat, 380009, India
dome cameras in Ahmedabad
Report incorrect details









































