
Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Housing Material | Plastic |
| IR LEDs | Yes |
| Power Consumption | 12V |
| Dimensions | 100x100mm |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance, security monitoring, parking lot monitoring |
| Features | Wide view, High resolution, Compact design, Easy install, Durable casing, Clear vision, Night vision |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAI SURVEILLANCE & AUTOMATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SAI SURVEILLANCE & AUTOMATION at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Hardik Dave
Address
4/21, Tagor Park, Near Nehru Nagar, Satellite, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
cctv dome camera in Ahmedabad
Report incorrect details
































