
Dome Camera - High-quality Durable Housing , Full Hd Video Resolution And Night Vision
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | IR |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance and monitoring of premises. |
| Weight | 0.5 kg |
| Dimensions | 100x100x80 mm |
| Features | Wide angle view, High resolution, Secure monitoring, Easy installation, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Veer Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Veer Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2006
GST NO
27ARQPB3444G1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ARQPB3444G1ZT
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Niranjan Bhonsale
Address
shop No.3, Lunavat Reality, Opposite Vanaz, Paud Road, Kothrud, Pune, Maharashtra, 411038, India
dome cameras in Pune
Report incorrect details









































