
Dome Camera (Cap-004)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100x80 mm |
| Weight | 500g |
| Usage | Security surveillance in various settings, including homes, offices, and retail spaces |
| Features | Clear Video, Wide Angle, Easy Install, Durable Build, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CAPTURE TECHNOLOGY PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from CAPTURE TECHNOLOGY PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Manager
Mr. Banti Sachdeva
Address
office number 1/14, rani jhnasi road, behind, banwari lala lab, panckuya road, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details









































