
Dome Camera (Cap-003)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 12VDC |
| Dimensions | 100x100mm |
| IR Range | 20m |
| Usage | Surveillance and security monitoring, 24/7 indoor/outdoor environments. |
| Standards | IP66 |
| Features | Wide Angle, High Resolution, Night Vision, Compact Design, Easy Install, Durable Housing, Remote Viewing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CAPTURE TECHNOLOGY PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from CAPTURE TECHNOLOGY PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Manager
Mr. Banti Sachdeva
Address
office number 1/14, rani jhnasi road, behind, banwari lala lab, panckuya road, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details









































