
Dome Camera - High-quality Surveillance, Easy Installation For Secure Monitoring In Various Environments
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Fixed |
| Viewing Angle | 100° |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance in schools, restaurants, government buildings, lobbies, and elevators. |
| Weight | 500g |
| Dimensions | 100mm Diameter |
| IR range | 20m |
| Features | High quality, Easy Install, Efficient Design, Security purposes, Widely used |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aditya Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Aditya Enterprise at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABXPD1674M1Z6
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABXPD1674M1Z6
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Anil Gupta
Address
Plot No-20, Hp Commercial Central Visat Petrol, Sabarmati, Near Gandhinagar Railway Station, Ahmedabad, Gujarat, 380005, India
cctv surveillance equipment in Ahmedabad
Report incorrect details







































