
Cctv Ip Camera - High Definition Surveillance, Easy Installation For Security In Various Environments
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | IP Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Surveillance in Educational Institutes, Restaurants, Government Organizations, Entrance gates and outdoor areas. |
| Dimensions | 100x50x70 mm |
| IR Range | 10-20m |
| Frame Rate | 25fps |
| Network Protocol | IP |
| Standards Compliance | IP66 |
| Features | High quality, Easy install, Efficient design, Security purposes, Widely used |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aditya Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Aditya Enterprise at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABXPD1674M1Z6
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABXPD1674M1Z6
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Anil Gupta
Address
Plot No-20, Hp Commercial Central Visat Petrol, Sabarmati, Near Gandhinagar Railway Station, Ahmedabad, Gujarat, 380005, India
Report incorrect details



































