
Fire Alarm System - Advanced Technology Integration | Customized Safety Solutions For Organizational Peace Of Mind
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Detector |
| Dominant Color | White |
| Detection Type | Photoelectric |
| Power Supply | 24V DC |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Dimensions | 100mm dia |
| Material | ABS plastic |
| Certifications | UL listed |
| Usage | Building fire detection and safety |
| Features | Early warning, Fast response, Reliable detection, Easy installation, Cost effective, Wide coverage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aditya Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Alarm from Aditya Enterprise at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABXPD1674M1Z6
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABXPD1674M1Z6
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Anil Gupta
Address
Plot No-20, Hp Commercial Central Visat Petrol, Sabarmati, Near Gandhinagar Railway Station, Ahmedabad, Gujarat, 380005, India
fire alarm systems in Ahmedabad
Report incorrect details









































