
Dolly Trolley - Heavy-duty Steel Frame | Adjustable Height, Smooth Gliding Wheels, Versatile Utility
Price: 3400.00 INR / Unit
(3400.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Surface Finish | Powder Coated |
| Capacity | 500 kg |
| Usage & Applications | Industries, Warehouses, Factories |
| Dimension (L*W*H) | 850 x 520 x 220 mm |
| Weight | 18 kg |
| No Of Axel | 4 |
| Product Type | Other, Dolly Trolley |
| Trailer Type | Other, Flat-bed |
| Trailer Use | Other, Warehouse Transportation |
| Trolley Use | Other, Material Handling |
| Structure | Other, Heavy Duty Steel Frame |
| Material | Other, Mild Steel |
| Max Load | 500 kg |
| Length | 850 mm |
| Supply Ability | 600 Per Month |
| Delivery Time | 4-5 Week |
| Price | 3400.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | MODI INTRUC CORPN |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
100
Establishment
1961
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AIEPM0472C1ZS
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
ISO 9001 : 2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AIEPM0472C1ZS
Surat, Gujarat
Partner
Mr S. A. Modi
Members since
11 Years
Address
Plot No :- Ground floor, I 63/64/65 Laxminarayan Industrial Park, I Row, BRC Compound, Surat, Gujarat, 394210, India
trolleys in Surat
Report incorrect details











































