
Dolin Chimney - Premium Stainless Steel Design | Luxurious Kitchen Air Purification, Smoke Reduction, Breath Easy Experience
Price Trend: 3799.00 - 25999.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Material | Glass, Metal |
| Dimensions | 60x50x10 cm |
| Power | 1000 W |
| Suction | 400 m3/h |
| Noise Level | 50 dB |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Smoke removal, Fresh air, Easy cleaning, Stylish design, Energy efficient, Quiet operation, Durable materials |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 4 Days |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jindal Udyog Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chimney in bulk from Jindal Udyog Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AABCJ7403L1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCJ7403L1ZI
Dera Bassi, Punjab
Purchase Head
Mr Bittu Singh
Address
09, 5th Floor, Golden Square, Ambala Chandigarh Highway, Zirakpur, Dera Bassi, Punjab, 160104, India
dolin chimney in Dera Bassi
Report incorrect details























