
Dolin Chimney - Stainless Steel Finish | Easy-to-clean Baffle Filter, Push Button Control, Led Lamps For A Smoke-free Kitchen
Price Trend: 3799.00 - 25999.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Kitchen Hood |
| Dominant Color | Teal |
| Material | Steel, Glass |
| Dimensions | 600x500 mm |
| Power | 100-120W |
| Noise Level | 50 dB |
| Filter Type | Baffle |
| Control Type | Push Button |
| Usage | Kitchen exhaust system for smoke, oil and odor removal. Ideal for residential applications |
| Features | Easy Cleaning, Odor Removal, Push Button, LED Lighting, Smoke Removal, Oil Free |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 4 Days |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ANAND ELECTRICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chimney in bulk from ANAND ELECTRICALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
proprietor
Mr. Anand Jain
Address
Office No 3-6/474/2, Beside Hyundai Showroom, Himayat Nagar, Hyderabad, Telangana, 500029, India
dolin chimney in Hyderabad
Report incorrect details


































