
Dolin Chimney By Saroj Enterprises
Price Trend: 3799.00 - 25999.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 60cm |
| Motor power | 150W |
| Suction capacity | 400m3/h |
| Noise level | 50dB |
| Weight | 10kg |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Auto-clean, Oil collector, Powerful suction, Easy maintenance, Touch control, Easy to use, High capacity |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 4 Days |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Saroj Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chimney in bulk from Saroj Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Athgarh, Odisha
PROPRIETOR
Mr. Saroj Kumar Dash
Address
Bira Kishor Pur, Atgarh Road, Near UCO Bank, Athgarh, Odisha, 754029, India
dolin chimney in Athgarh
Report incorrect details
























