
Dolin Chimney - Stainless Steel Design | Heat Auto Clean Technology, Touch Control Panel For Easy Operation
Price Trend: 3799.00 - 25999.00 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 60x50x15 cm |
| Suction Power | 1200 m3/hr |
| Noise Level | 55 dB |
| Number of Filters | 3 |
| Power | 180 W |
| Warranty | 1 year |
| Features | Auto Clean, Touch Control, Oil Free, Odor Removal, Easy Cleaning, Modern Design, High Suction |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 4 Days |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aidhive Workshop Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Chimney from Aidhive Workshop Pvt Ltd at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Employee Count
15
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Patna, Bihar
Name
Ms Archana Sharma
Address
Lower Ground 2, Balajee Laxmi Enclave, Boring Canal Road, Patna, Bihar, 800001, India
dolin chimney in Patna
Report incorrect details

























