
Dolin Chimney - Stainless Steel Baffle Filter | Maximum Airflow For Odor-free Kitchen, Compact Design
Price Trend: 3799.00 - 25999.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Kitchen Hood |
| Dominant Color | Black |
| Material | Stainless steel |
| Filter Type | Baffle |
| Dimensions | 600x500 mm |
| Airflow | 400 m³/h |
| Noise Level | 65 dB |
| Power Consumption | 150W |
| Usage | Removes kitchen odors, fumes, heat, and steam |
| Features | Odor removal, High airflow, Smoke-free kitchen, Aesthetic design, Easy Installation |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 4 Days |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Anas Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Chimney from Anas Associates at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AYWPS8755J1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AYWPS8755J1Z9
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Asad
Address
Plot No. 99, Kheri Road, Indra Complex Colony, Sector 87, Neharpar, Old Faridabad. Faridabad, Haryana, 121002, India
dolin chimney in Faridabad
Report incorrect details























