
Dol Starter 32a
Price: 1650.00 INR
(1650.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
40
In Stock
Product Specifications
| Rated current | 32A |
| Enclosure material | Metal |
| Operating voltage | 415V |
| Mounting type | Panel mount |
| Contact type | Screw |
| Weight | 5kg |
| Dimensions | 150x150x100mm |
| Features | Easy installation, Reliable operation, Durable design, Overload protection, Thermal protection, Compact size, Cost effective |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Brand Name | GANGA HI-TECH |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 200 |
| Returnable | No |
| Price | 1650.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Mop | 40 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 40 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AAFFG0097E1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAFFG0097E1ZG
Bengaluru, Karnataka
Partner
Mr. Srinivas Vagale
Address
Ganga Indl. House, # 82/4, 3rd Main Road, Rajajinagar Indl. Town, Bengaluru, Karnataka, 560044, India
dol starter in Bengaluru
Report incorrect details







































