
Dol Starter 25a
Price: 1030 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Current rating | 25A |
| Material | Metal/Plastic |
| Dimensions | 150x100x80 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Contacts | 3NO |
| IP Rating | IP65 |
| Operating Voltage | 415V |
| Features | Easy installation, Reliable starting, Durable design, Thermal overload, Cost effective, Safe operation |
| Delivery Time | 10-15 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AAFFG0097E1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAFFG0097E1ZG
Bengaluru, Karnataka
Partner
Mr. Srinivas Vagale
Address
Ganga Indl. House, # 82/4, 3rd Main Road, Rajajinagar Indl. Town, Bengaluru, Karnataka, 560044, India
dol starter in Bengaluru
Report incorrect details







































