
Demolition Hammer Machine - Application: Concrete Crushing
Price: 0.00 INR / Piece
(0.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
0.00 INR / Piece
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 1200W |
| Weight | 16 Kg |
| Impact rate | 2900 BPM |
| Voltage | 230V |
| Tool holder | SDS-Max |
| Cord length | 4m |
| Rated input power | 1010 Watt (W) |
| Rated voltage | 220-240 V |
| Color | Blue |
| Product Type | Demolition Hammer |
| Material | Metal And Plastic |
| Application | concrete crushing,chipping,digging,and cutting |
| Rated Input Power | 1010 Watt (W) |
| Rated Voltage | 220-240 Volt (V) |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 0.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| MRP | 0.00 INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Color | Blue |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | GALAXY TRADERS |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
1
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ADZPL6592N2Z8
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ADZPL6592N2Z8
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Dhanraj
Members since
5 Years
Address
S.No.25/1/1, Nadhe Heights, Kalewadi Phata, Pune, Maharashtra, 411017, India
bosch demolition hammer in Pune
Report incorrect details























