
Delta Dvp-10sx
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Shape | Rectangular |
| Feature | High-speed Counter, Timer, Built-in Communication Port |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Humidity % | 5% to 95% (Non-Condensing) |
| Overheating Protection | YES |
| Mounting Type | DIN Rail Mounting |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Surface Finish | Matte |
| IP Rating | IP20 |
| Efficiency | High |
| Color | Grey |
| Insulation Material | Plastic |
| Product Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Application | Industrial Automation, Machine Control |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | 3.5 W |
| Output Type | Relay Output |
| Dimension (L*W*H) | 118 x 90 x 40 mm |
| Weight | 200 grams |
| Size | Standard |
| Input Voltage | 24V DC |
| Phase | Single Phase |
| Material | Plastic, Metal |
| Connection Type | Screw Terminals |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Letter of Credit (L/C), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, South America, Asia, Central America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | DELTA DVP-10SX |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | DELTA DVP-10SX |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Color | Grey |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 55 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc panel in Bhavnagar
Report incorrect details




































