
Cpu Fan - Superior Quality Raw Material, High Performance Cooling Efficiency | Compatible With Multiple Brands, Market-leading Reliability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CPU Cooler |
| Dominant Color | Black |
| Dimensions | 80x80x25 mm |
| Voltage | 12V |
| Power Consumption | 2W |
| Airflow | 25 CFM |
| Noise Level | 20 dBA |
| Material | Plastic, Metal |
| Bearing Type | Sleeve |
| Usage | CPU cooling for computers and servers. Improves performance and prevents overheating |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Cooling, Efficient, Reliable, Durable, Quiet operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LAPTOP MART has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from LAPTOP MART at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr. Sunil Ranka
Address
BLOCK -2C, SF, VIJAY CHAMBERS, OPP. DREAM LAND CINEMA, TRIBHUVAN ROAD, LAMINGTON ROAD, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
cpu fan in Mumbai
Report incorrect details



































