
Ceiling Fans Mars Brown
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Brown |
| Material | Metal |
| Number of Blades | Three |
| Sweep Diameter | 1200 mm |
| Motor Power | 75 W |
| Voltage | 230V |
| Usage | Homes, offices, and other places for air circulation. |
| Features | Durable, Compact, Efficient, Stylish, Reliable |
Product Overview
Key Features
Features:
Sturdy construction
Durability
Compact design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CARPOL INDUSTRIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from CARPOL INDUSTRIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
48
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AACCC2079E1ZS
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AACCC2079E1ZS
Kolkata, West Bengal
Zonal Manager
Mr. Rathindra
Address
10A, Hospital Street, Kolkata, West Bengal, 700072, India
khaitan ceiling fans in Kolkata
Report incorrect details































