
Ceiling Fans
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Blade Material | ABS Plastic |
| Blade Span | 1200 mm |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Speed | 350 rpm |
| Power Consumption | 75 W |
| Sweep Diameter | 120 cm |
| Usage | Homes, offices, restaurants |
| Features | Air Circulation, Energy Efficient, Easy Install, Durable Design, Low Maintenance |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DRG Labs (INDIA) Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from DRG Labs (INDIA) Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAJCD3015E1ZZ
Certification
ISO 9002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAJCD3015E1ZZ
Noida, Uttar Pradesh
Address
F-70, Sector - 11, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
ceiling fans in Noida
Report incorrect details

































