
Ceiling Fans By International Electrical
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Number of Blades | Three |
| Sweep Diameter | 1200 mm |
| Motor Speed | 300 RPM |
| Power Consumption | 75 W |
| Material | Metal, plastic |
| Voltage | 230V |
| Usage | Homes, offices, and other spaces for air circulation and cooling |
| Weight | 5 kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Air Circulation, Energy Efficient, Quiet Operation, Easy Installation, Stylish Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, International Electrical has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from International Electrical at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahilyanagar, Maharashtra
Proprietor
Mr. Mayur Bora
Address
International House, Captain Raja Bhau Kulkarni Path, Near Doctor Housing Hospital, Ahilyanagar, Maharashtra, 414001, India
Report incorrect details




































