
Ceiling Fans - High Quality Raw Material, Long Life And Longevity, Low Power Consumption
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, plastic |
| Color | Off-white |
| Blade Span | 1200 mm |
| Motor Power | 75 W |
| Speed Settings | 3 |
| Sweep Diameter | 120 cm |
| Usage | Residential ceiling cooling |
| Weight | 5 kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Long life, Low power, Energy saving, Durable design, Quiet operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Parth Light House has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from Parth Light House at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Prakash Vaan
Address
Shop No. 10, Plot No. 15, Krushi Plaza, Sector -19, Vashi, Opp. A.P.M.C. Market, Navi Mumbai, Maharashtra, 400705, India
ceiling fans in Navi Mumbai
Report incorrect details










































