


Matt Brown Ceiling Fan
Price: 2140.00 INR
(2140.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Pink |
| Material | Plastic, Metal |
| Sweep | 1200 mm |
| Speed | 3 speeds |
| Power | 75W |
| Weight | 4kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Quiet operation, Energy efficient, Durable design, Easy installation, Stylish look, Powerful airflow, Three blades |
| Type | Air Cooling Fan |
| Installation Type | Ceiling |
| Power Source | Electrical |
| Voltage | 210-230 V AC/50Hz |
| Speed Mode | 400 RPM |
| No. Of Blades | 3 |
| Remote Operated | No |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO 9001:2015 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | POLSTAR |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Color | Matt Brown, Ivory, White |
| Returnable | No |
| Price | 2140.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 30 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Producer
Employee Count
90
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AANCS5817K1ZV
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cheque, Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AANCS5817K1ZV
Delhi, Delhi
Managing Director
Mr Gaurav Goel
Address
CGF-10, Dilkhush Industrial Estate, GT Karnal Road, Opposite Gujranwala Town, Besides Vardhman Mall, Delhi, Delhi, 110033, India
ceiling fans in Delhi
Report incorrect details








































