
Ceiling Fan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Number of Blades | Three |
| Blade Material | Aluminum |
| Motor Type | AC |
| Sweep Diameter | 1200 mm |
| Power Consumption | 75 W |
| Voltage | 230 V |
| Usage | Indoor home ceiling cooling |
| Color | Beige |
| Weight | 5 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Cool air, Low power, Wide airflow, Elegant design, Quiet operation, Easy install |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07HKKPS8178A1ZM
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07HKKPS8178A1ZM
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Ajit Kumar Singh
Address
E-157, Sec 3, Bawana Industrial Area, Near Mother Dairy, Vijaya Dairy, Delhi, Delhi, 110039, India
ceiling fans in Delhi
Report incorrect details
































