
Ceiling Fan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Ceiling Fan |
| Dominant Color | White |
| Blade Span | 700-1000 mm |
| Motor Type | AC |
| Power Consumption | 30-60 W |
| Speed Settings | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Weight | 3-5 kg |
| Usage | Indoor ceiling cooling, residential use |
| Features | Air circulation, Energy efficient, Quiet operation, Easy installation, Modern design |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Buxar, Bihar
Manager
Mr. Tushar Kumar
Address
Vill- Keshopur, PS- Simri, Dist-Buxar, PO- Keshopur, Buxar, Bihar, 802113, India
ceiling fans in Buxar
Report incorrect details
































