
Ceiling Fan
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Usha
In Stock
Product Specifications
| Sweep | 1200 mm |
| Color | Beige |
| RPM | 345 |
| Air Delivery | 235 CMM |
| Wattage | 74 W |
| Operating Voltage | 230 V |
| Blades | 3 |
| Usage | Residential & commercial air circulation |
| Motor Type | AC |
| Material | Metal, Plastic |
| Warranty | 1 year |
| Features | Quiet operation, Stylish design, Powerful motor, Long lifespan, Energy efficient |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NAKODA INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from NAKODA INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Sudhir Kumar
Address
#204, 2nd A Main 1st Stage 2Nd Block, Hrbr Layout, Bengaluru, Karnataka, 560043, India
ceiling fans in Bengaluru
Report incorrect details

































